Dünya Aids Günü

dunya-aids-gunu-resimleri-10Özellikle çocukların oldukça zarar gördüğü ve ölüm oranının en çok olduğu hastalık aids  tüm dünya devletlerinin büyük sorunlarından biridir. Vücuda girdiği anda ölümle sonuçlanan ve halen tedavisi bulunamayan bu hastalık için dünya ülkelerinin büyük bir çoğunluğu 1 Aralık günü bu hastalık hakkında bilinçlendirme kampanyası yapar. Bu gün kapsamında insanların daha fazla bilinçlenmesi ve bu hastalıktan korunabilmesi sağlanır. Ayrıca çeşitli konularda konuşmalar da yapıldığı gibi 1995 yılından bu yana özellikle ABD de her sene bu konuda etkinlikler düzenlenir.

Okullarda öğretmenlerin öncülüğünde yapılan bir çok etkinlik ile de aids hastalığı hakkında öğrenciler bilgilendirilir. Panolara asılan Dünya Aids Günü ile ilgili şiirler, Dünya Aids Günü ile ilgili yazılar ve yapılacak etkinliklerin gün ve saatleri hakkında bilgilendirmeler ilgili panoya asılır. Akılda kalan kelimelerin içinde olduğu Dünya Aids Günü ile ilgili güzel sözler de devlete bağlı sağlık kuruluşlarının hazırladığı bilgilendirme kağıtlarına yazılarak okullara dağıtılır.

Her sene 1 Aralıkta yapılan bu etkinlikler Dünya Aids Günü adı altında yapılarak insanların ve özellikle öğrencilerin bilgilendirilebilmesi için yapılır.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.